top of page

Пропонована методична розробка  перевірена на практиці і стосується питання, яке ще недостатньо висвітлено в підручнику  і в процесі вивчення якого учні відчувають певні труднощі. В даній розробці є необхідний теоретичний матеріал, приклади найбільш типових розв’язань задач і вправи для самостійної роботи.

Рівняння площини
Рівняння площини
Властивості функції

Застосування властивостей функцій

до розв’язування вправ

Дані методичні рекомендації повинні  показати застосування різних властивостей функцій (області визначення,значення, парності, монотонності…) для порівняння чисел, розв’язування рівнянь, нерівностей, доведення нерівностей тощо, що сприяє підвищенню рівня творчої самостійності учнів, формуванню навичок дослідницької діяльності.

Обдаровані діти
Методичні особливості роботи з обдарованими дітьми на уроках математики

Предмет дослідження: особливості роботи з обдарованими дітьми старшого віку в загальноосвітніх закладах освіти, форми і методи  організації роботи з обдарованими учнями на уроках математики та в позаурочний час.

ІКТ
Ефективність використання ІКТ в роботі з обдарованими дітьми

Актуальною нині стала фраза "Хто володіє інформацією, той володіє світом". Сучасний стан застосування інформаційних технологій у всіх галузях потребує розширення їх впровадження в освітній діяльності

Педагогічна техніка вчителя
Педагогічна техніка вчителя.

Вникаючи в секрети успіху вчителів-майстрів, ми знаходимо відпрацьованість прийомів педагогічної дії, майстерну постановку і рішення найрізноманітніших практичних задач. Висока майстерність обумовлена, перш за все, особистістю вихователя, глибоким усвідомленням ним політичних задач, грунтовним знанням учбових предметів, психології і педагогіки. Важлива роль тут і спеціальних знань і виховних умінь (уміння спілкуватися з колективом і, окремою особою, вести нагляди, організовувати колектив, володіти своїм настроєм, голосом, мімікою, рухом), чому необхідно навчати кожного вчителя.

      Методична робота в школі — спеціально організована діяльність педагогічного колективу, що створює умови для підвищення майстерності педагога.

   Методична робота спонукає вчителя до роботи над підвищенням свого фахового рівня, сприяє збагаченню педагогічного колективу педагогічними знахідками, допомагає молодим учителям переймати майстерність у більш досвідчених колег.
     Вона  покликана стимулювати підвищення наукового рівня вчителів, їх підготовку до засвоєння змісту нових програм і технологій реалізації, досягнень психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання, передового педагогічного досвіду.
  

      Методична робота здійснюється за такими напрямами;
   1. Поглиблення філософсько-педагогічних знань. Спрямоване на вивчення педагогічної теорії та методики навчання й виховання, психології, етики, естетики, поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета й методики його викладання.
       2. Вивчення принципів розвитку української національної школи. Передбачає збагачення педагогічних працівників надбаннями української педагогічної думки, науки, культури, вивчення теорії та досягнень науки з викладання конкретних предметів, оволодіння сучасними науковими методами, освоєння оновлених програм і підручників.
   3. Освоєння методики викладання додаткових предметів. Охоплює вивчення складних розділів навчальних програм з демонструванням відкритих уроків, застосуванням наочних посібників, дидактичних матеріалів.
    4. Систематичне інформування про нові методичні розробки. Полягає у систематичному вивченні інструктивно-методичних матеріалів стосовно змісту і методики навчально-виховної роботи.
     5. Оволодіння науково-дослідними навичками. Сприяє формуванню дослідницьких умінь, організації власного теоретичного пошуку, аналізу та оцінювання результатів педагогічних досліджень.

bottom of page